Eurosport
TV Guide
 
 
 

Schedule grid

00:28
Sailing
SAILING: Yacht Club - Weekly round-up of all the latest news in the world of sailing (18min)
00:46
Snooker
SNOOKER: Haikou World Open in Hainan, China - Final (38min)
08:31
Football
FOOTBALL: UEFA Youth League  - Final: Benfica (Portugal) - Barcelona (Spain) (90min)
10:01
Snooker
SNOOKER: Haikou World Open in Hainan, China - Final (88min)
 
11:29
All sports
ALL SPORTS: Watts top 10  (37min)
12:07
Speedway
SPEEDWAY: European Championship in Moscow, Russia  (104min)
 
13:50
All sports
ALL SPORTS: Sports Insiders  - Episode 2 of Sports Insiders series is dedicated to the Biathlon legend Ole Einar Bjørndalen and is named “The return of the King”. (27min)
14:18
All sports
ALL SPORTS: Watts top 10  (39min)
14:56
Snooker
SNOOKER: Welsh Open in Newport, United Kingdom - Final (123min)
16:59
Speedway
SPEEDWAY: European Championship in Croatia (109min)
 
18:49
All sports
ALL SPORTS: Sports Excellence  (15min)
19:03
All sports
ALL SPORTS: Watts top 10  (34min)
19:38
Snooker
SNOOKER: Masters in London, United Kingdom - Final (106min)
21:23
Snooker
SNOOKER: The Ronnie O'Sullivan Show - Exclusive programmes looking at all aspects of the game with Ronnie O'Sullivan, the five-time World Champion and new Eurosport's snooker global ambassador. (32min)
21:55
Fight sport
FIGHT SPORT: Super Kombat - World Grand Prix Series - GP2 (125min)
 
00:29
Football
FOOTBALL: Friendly Match  - Germany - Belgium (61min)
01:30
Snooker
SNOOKER: Haikou World Open in Hainan, China - Final (90min)
03:01
Cycling
CYCLING: Paris-Roubaix, France (119min)
05:01
Snooker
SNOOKER: Haikou World Open in Hainan, China - Final (110min)
06:50
Tennis
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Final (110min)
08:40
Basketball
BASKETBALL: The Euroleague Basketball Show - Special show featuring the best Euroleague and Eurocup action (25min)
09:06
American football
AMERICAN FOOTBALL: German Japan Bowl , Japan  -  Japan - Germany (93min)
10:39
Speedway
SPEEDWAY: European Championship in Gdansk, Poland  (117min)
 
12:35
Snooker
SNOOKER: Players Tour Championship Finals (72min)
 
13:47
14:00
Cycling
CYCLING: Coupe de France, Grand Prix de Denain in France (118min)
15:59
All sports
ALL SPORTS: WATTS - Weekly round-up of the bizarre, funny and kooky goings-on in the world of sports (27min)
16:25
Field hockey
FIELD HOCKEY: Euro Hockey League in Eindhoven, Netherlands - KO16: Waterloo Ducks HC (Belgium) - Beeston HC (Great Britain) (79min)
17:45
All sports
ALL SPORTS: CAMPUS - CAMPUS monthly show covers the World University Championships, organised by FISU and follows preparations for the Universiades, multi-sport competition for students having proven to showcase future Olympic and World Champions.  (32min)
 
18:17
All sports
ALL SPORTS: Watts top 10  (39min)
18:55
Field hockey
FIELD HOCKEY: Euro Hockey League in Eindhoven, Netherlands - KO16: Oranje Zwart (Netherlands) - Surbiton HC (England) (95min)
20:30
Armwrestling
ARMWRESTLING: PAL / NAL Contests - Highlights programme from Worldwide Armwrestling contests, including the Arm Wars Super Series (best league in the world), the Professional Armwrestling League (PAL) and the National Armwrestling League (NAL). (30min)
21:00
Bowling
BOWLING: Promotion Tour in Lausanne, Switzerland  (59min)
21:59
Street work out
Street Work out: World Cup in Moscow, Russia - Final (60min)
22:59
Cycling
CYCLING: Coupe de France, Grand Prix de Denain in France (79min)