Eurosport

TV Guide

 
 
 
  • Snooker

World Championships

19 April – 5 May, at the Crucible Theatre, Sheffield (England)

 

Schedule grid

09:59
Fia world touring car championship
FIA World Touring Car Championship: Cars, the WTCC Magazine - Cars, the WTCC magazine, previously named Inside WTCC, provides all the insights, reviews and previews about the FIA competition. (36min)
 
11:31
All sports
ALL SPORTS: WATTS TOP 10 - Top 10 selection of Eurosport's "WATTS" round-up of the bizarre, funny and kooky goings-on in the world of sports (40min)
 
17:00
Futsal
FUTSAL: UEFA Futsal Cup Finals in Tbilisi, Georgia - Semi-finals: Kairat Almaty (Kazakhstan) - Dynamo Moscow (Russia) (57min)
17:57
Futsal
FUTSAL: UEFA Futsal Cup Finals in Tbilisi, Georgia - Semi-finals: FC Barcelona (Spain) - Araz (Azerbaijan) (93min)
 
23:19
Futsal
FUTSAL: UEFA Futsal Cup Finals in Tbilisi, Georgia - Semi-finals: Kairat Almaty (Kazakhstan) - Dynamo Moscow (Russia) (53min)
 
07:02
Australian football
AUSTRALIAN FOOTBALL: Australian Football Magazine - Latest news & results from the Australian Football League (54min)
07:56
Field hockey
FIELD HOCKEY: Euro Hockey League  - Final (63min)
 
12:00
Car racing
CAR RACING: World Endurance Championships in Silverstone, United Kingdom  (31min)
 
13:53
Field hockey
FIELD HOCKEY: Euro Hockey League  - Final (95min)
15:27
Futsal
FUTSAL: UEFA Futsal Cup Finals in Tbilisi, Georgia - Semi-finals: Kairat Almaty (Kazakhstan) - Dynamo Moscow (Russia) (93min)
17:01
Snooker
SNOOKER: The Ronnie O'Sullivan Show - Exclusive programmes looking at all aspects of the game with Ronnie O'Sullivan, the five-time World Champion and new Eurosport's snooker global ambassador. (30min)
 
19:30
Armwrestling
ARMWRESTLING: PAL / NAL Contests - Highlights programme from Worldwide Armwrestling contests, including the Arm Wars Super Series (best league in the world), the Professional Armwrestling League (PAL) and the National Armwrestling League (NAL). (30min)
23:56
Futsal
FUTSAL: UEFA Futsal Cup Finals in Tbilisi, Georgia - Semi-finals: Kairat Almaty (Kazakhstan) - Dynamo Moscow (Russia) (98min)